O NÁS

Vyrůstal jsem v malebné krajině Vizovických vrchů a k přirodě jsem měl vždy velmi blízko. A když jsem v 10 letech shlédnul film Karate Kid uchvátil mě , jak mistr v několika záběrech pečuje o krásné miniaturní stromy zvané bonsaje. Od té doby začaly mé učnovské léta.
Můj zájem se prohluboval při studiu literatury , které bylo v té době velký nedostatek a s kvalitou informací to v nich také nebylo nejlepší. Po několika letech mě do tajů bonsají zasvětil i starší bratranec, který viděl, že to myslím vážně. A za domem dostatek přírodního materiálu na kterém jsem se učil.
Svou profesionální dráhu jsem začal v roce 2002.
Mezitím jsem se seznámil s mým bonsajovým učitelem z Jížní Koreje p. Kim Sae Won u kterého jsem se učil v jeho školce po třech ročních obdobích celkem jeden a půl roku.
Při mém pobytu v Jížní Koreji jsem také několikrát navštívil Japonsko. Všem doporučuji návštěvu Kokufu s uchvatnými a prastarými bonsajemi.

Pravidelně jezdím k prezidentu české bonsajové asociace Václavu Novákovi na výpomoc prací s importy. U Václava Nováka jsem se seznámil s Jurajem Marcinkem ze Švýcarska.
Jeho bonsajový svět jsem několikrát pracovně navštívil. Mimo své sbírky bonsají se také pravidelně starám o sbírky mých zákazníků. Mimo prodeje bonsají,jamadori, provádím též realizaci zahrad a upřednostňuji zahrady s asijskými prvky.

Těším se na bonsajové setkání.

Asistence při tvarování borovice Sog Ju Kim - Kim Sae Won
Asistence pan Václav Novák - Třebíz
Asistence pan Kunio Kobajashi - Plzeň
Demo ČBA tvarování smrku - Olomouc
Demo ČBA tvarování letitého smrku - Strahovský klášter Praha
Demo tvarování letitého smrku - Bučovice

Demo tvarování borovice - Bučovice
Botanická zahrada Troja - tvarování a demo

Workshopy termíny dle telefonické domluvy.

Pořádání vlastních výstav.
Články do časopisů Bonsaje a japonské zahrady, Časopis Bonsai ČBACopyright 2009 - 2015 by pocahontas-pc